Wyliczenie odsetek kredytu i raty głównej

W kategorii: Kalkulatory
Dodano: czwartek, 25 stycznia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 5 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Kalkulator kredytowy jest aplikacją programistyczną, którą można znaleźć na licznych stronach internetowych dotyczących finansów i bankowości. Kalkulator odsetek i rat  korzysta z informacji podanych przez swoich użytkowników i na ich podatnie wylicza koszty kredytu i wysokość miesięcznej raty.

W szybki i prosty sposób korzystając z kalkulatora kredytowego użytkownik może wygenerować dokładny plan spłaty kredytu o założonych parametrach podanych w kolejnych polach kalkulatora kredytowego.

Pierwsze pole dotyczy kwoty kredytu, jaką kredytobiorca zamierza zaciągnąć. Kwotę kredytu podajemy w złotówkach, a jeśli jest to kredyt walutowy, należy jego wartość przeliczyć na złotówki. Drugie pole to oprocentowanie nominalne, które podajemy w procentach. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie podawane jest w skali roku. Trzecie pole to okres kredytowania. Możemy wpisać okres w latach lub w miesiącach. Czwarte pole kalkulatora kredytowego dotyczy typu kapitalizowania odsetek kredytowych. Odsetki mogą być kapitalizowane co miesiąc albo co kwartał. Ostatnie pole kalkulatora kredytowego dotyczy rodzaju rat, w jakich będziemy spłacać kredyt. Można go spłacać w ratach malejących lub równych w okresie kredytowania. Jeśli uzupełnimy wszystkie pola kalkulatora kredytowego, pozostanie nam już tylko wciśnięcie przycisku „oblicz”. W ten sposób otrzymamy wyliczenie kosztów kredytu i wysokości odsetek, a także plan spłaty kredytu, wraz z wysokością płaconej co miesiąc raty kredytowo-odsetkowej.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
finamo.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads