Ubezpieczenie rodzinne korzystniejsze niż suma indywidualnych ubezpieczeń

W kategorii: Ubezpieczenia
Dodano: czwartek, 26 stycznia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 5 (wszystkich głosów: 4)
Liczba opinii: 0

Decydując się na ubezpieczenie rodzinne najbliższej rodziny warto poszukać oferty pakietu rodzinnego. Taki produkt z reguły charakteryzuje się niższą składką, niż ubezpieczenie indywidualne wykupywane na kilka osób. Dodatkowo jego specyfika jest wówczas dostosowana do zapotrzebowania na usługi właściwe zarówno dla dorosłych, jak opiekę lekarską nad posiadanymi dziećmi.

Nie zawsze można indywidualnie ubezpieczyć dzieci. Są jednak towarzystwa, w których pakiet rodzinny będzie droższy niż suma pakietów indywidualnych dla np. 4-osobowej rodziny, ale nie mamy wyjścia, gdyż nie oferuje ubezpieczenia indywidualnego poniżej 18 roku życia. Czasami, by wykupić polisę medyczną dla dziecka trzeba nabyć takie ubezpieczenie także dla co najmniej jednego z rodziców. Są również towarzystwa, które próg wieku dla wykupu indywidualnych ubezpieczeń ustaliły na 6 lat. Jest to zrozumiałe ze względu na znaczne prawdopodobieństwo zachorowań dzieci w wieku przedszkolnym. Znajdziemy jednak na rynku również takich ubezpieczycieli, którzy mają ofertę dla młodszych dzieci.

Problem z ubezpieczeniem będą miały również osoby starsze. Już powyżej 56 roku życia składka na ubezpieczenie indywidualne wzrasta (wysokość składki dla ubezpieczenia indywidualnego w tabeli podana dla osób w wieku 20-55 lat). Firmy nie oferują ubezpieczeń dla osób powyżej 65 roku życia. Te osoby mogą natomiast wykupić pakietu dla seniorów w prywatnych przychodniach.

Ubezpieczenia rodzinne zdrowotne są w Polsce coraz bardziej popularne, bo cóż jest cenniejsze niż zdrowie, a można je stracić czekając kilka godzin w kolejce w publicznej służbie zdrowia.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
finamo.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads