O ile można obniżyć ratę kredytu przez refinansowanie?

W kategorii: Kalkulatory
Dodano: czwartek, 25 stycznia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 5 (wszystkich głosów: 4)
Liczba opinii: 0

W wielu bankach w Polsce można zaciągnąć w chwili obecnej kredyt refinansowy. Pytanie jednak, czy rzeczywiście taka operacja finansowa będzie opłacalna dla kredytobiorcy.

Kredyt refinansowy na ogół zaciąga się po to, aby spłacić nim inny kredyt. Refinansowanie polega więc w zasadzie na zmianie warunków spłaty kredytu, bez względu na to, czego on dotyczy. Na ogół refinansowaniu podlegają duże kredyty hipoteczne, których parametry na dzień dzisiejszy nie są zbyt korzystne dla kredytobiorcy.

O opłacalności kredytów refinansowych można dowiedzieć się z kalkulatora kredytowego.

Kalkulator kredytu refinansowego, oceni czy opłaca się refinansować kredyt, czy też lepiej spłacać go na takich warunkach, jakie mamy.

Kalkulator na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowany, bowiem posiada on wiele pól. Ich wypełnieniem musi niestety zająć się sam użytkownik. Na wstępie, kalkulator kredytu refinansowego poprosi użytkownika o podanie aktualnej wysokości zadłużenia w złotówkach.

Następnie, w dwóch odrębnych sekcjach użytkownik będzie musiał podać parametry swojego obecnego kredytu oraz parametry potencjalnego kredytu refinansowego. Dodatkowo, kalkulator wymaga podania wysokości opłat za wcześniejszą spłatę kredytu oraz prowizji za udzielenie nowego. Ujmuje też inne opłaty, jakie wiążą się z zaciągnięciem przez klienta kredytu refinansowego. Na podstawie tych wszystkich danych kalkulator daje odpowiedź, czy opłaca się refinansować kredyt czy też nie.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
finamo.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads