Na jak wysoki kredyt mnie stać?

W kategorii: Kalkulatory
Dodano: czwartek, 25 stycznia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 5 (wszystkich głosów: 4)
Liczba opinii: 0

Programiści stworzyli wiele aplikacji internetowych, które ułatwiają życie użytkownikom. Jedną z takich aplikacji jest kalkulator zdolności kredytowej, który bez większych problemów pomoże nam w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie: „czy mam zdolność kredytową”.

Konstrukcja takiego kalkulatora zdolności kredytowej opiera się na bazie danych, do której kalkulator wysyła zapytania. Porównuje on podane przez użytkownika dane do tych, które znajdują się w jego systemie.

Jego działanie opiera się na pewnym algorytmie, który wylicza, podobnie jak analitycy bankowi podczas realizacji procesu kredytowego, zdolność kredytową kredytobiorcy. Kalkulator zdolności kredytowej zapyta użytkownika o kilka informacji, które posłużą mu do dokonania koniecznych obliczeń. Pierwszą z nich jest kwota kredytu, jaka docelowo interesuje przyszłego kredytobiorcę.

Następnie, kalkulator zdolności kredytowej poprosi użytkownika o podanie szacowanego oprocentowania kredytu i okresu jego spłaty w miesiącach. Poprosi również o podanie rodzaju płaconych rat, a więc tutaj użytkownik będzie miał do wyboru system rat malejących lub rosnących. W kalkulatorze zdolności kredytowej znajdziemy ponadto takie pola, jak dochód netto gospodarstwa domowego, liczba osób w gospodarstwie domowym, jak i wysokość stałych wydatków, ponoszonych przez użytkownika co miesiąc. Mogą zostać tu wliczone składki na ubezpieczenie, czynsz za mieszkanie, rachunki za prąd, wodę i gaz, czy nawet zobowiązania alimentacyjne kredytobiorcy.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
finamo.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads