Czy warto ubezpieczyć kredyt gotówkowy?

W kategorii: Kredyty konsumpcyjne
Dodano: czwartek, 26 stycznia 2012 r.
Średnia ocena: 1,67 na 5 (wszystkich głosów: 6)
Liczba opinii: 0

Wykupując dodatkowe ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym, zabezpieczasz siebie i swoich najbliższych przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie jego spłaty.

Od kilku lat, wraz z kredytem gotówkowym, banki zaczęły oferować dodatkowe ubezpieczenia. Ich celem jest zabezpieczenie spłaty kredytu na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, np. utraty pracy, choroby, czy śmierci kredytobiorcy. W momencie wystąpienia zdarzenia losowego objętego ubezpieczeniem, spłatę kredytu przejmuje na siebie firma ubezpieczeniowa, z którą bank podpisał stosowną umowę.

Podstawowe zalety takiego ubezpieczenia kredytu gotówkowego:

  • prosta procedura
  • brak konieczności badań lekarskich
  • niski koszt, ustalony dla całego okresu kredytowania
  • pewność spłaty zaciągniętego kredytu
  • zabezpieczenie bieżącej, terminowej obsługi kredytu
  • zachowanie statusu wiarygodnego Klienta banku
  • zabezpieczenie siebie i bliskich przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń

Jak widać, ubezpieczenie kredytu jest proste, nie wymaga od kredytobiorcy dodatkowych formalności, a koszt ubezpieczenia jest kredytowany. Składka ubezpieczeniowa stanowi procent kwoty kredytu i doliczana jest do wysokości miesięcznej raty płaconej przez kredytobiorcę.

Zakres ubezpieczenia różni się w zależności od banku i wybranej opcji ubezpieczenia. Najczęściej, zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje ryzyko utraty pracy, czasową lub całkowitą niezdolność do pracy, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz życie kredytobiorcy.

W większości banków ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne i nie wpływa na decyzję o przyznaniu kredytu. Jednak, decydując się na ubezpieczenie, często możemy skorzystać z kredytu na lepszych warunkach finansowych.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
finamo.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads