Pożyczki hipoteczne

W życiu zdarza się bardzo wiele sytuacji, w których konieczne są nam natychmiast dodatkowe środki finansowe.

Remont mieszkania, który jest niezaplanowany, nagły wyjazd czy też potrzeba zapłacenia za inne wydatki wymusza na niektórych osobach konieczność zaciągnięcia zobowiązania finansowego w banku. Dotychczas takie cele były pokrywane przez kredyty gotówkowe lub pożyczki.

Dziś jednak alternatywą dla tych rozwiązań stała się tania pożyczka hipoteczna. Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt bankowy udzielany pod zabezpieczenie hipoteczne ustanowione na nieruchomości. Niewiele osób jest w stanie precyzyjnie określić, czym tak właściwie jest wspominana pożyczka hipoteczna.

Wszyscy wiedzą, że jest to zobowiązanie finansowe wobec banku, gdzie zabezpieczeniem jest hipoteka, ale na tym wiedza się kończy.

Pożyczka hipoteczna w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, do którego w pewnym stopniu jest podobna, nie musi być wydana na zakup, remont czy wyposażenie mieszkania czy domu. Bank nie stawia takich wymagań klientom, ubiegającym się o zaciągnięcie pożyczki hipotecznej.

Środki pozyskane w ten sposób z banku mogą być spożytkowane na dowolnie wybrany przez pożyczkobiorcę cel. Niekoniecznie musi być on związany z nieruchomością. Można przeznaczyć te fundusze nawet na dodatkowe zakupy, czy zakup samochodu. Pożyczka hipoteczna pomimo, że posiada zabezpieczenie hipoteczne, to jednak jest zobowiązaniem o gorszych warunkach kredytowania, niż w przypadku kredytu hipotecznego. Na ogół ma ona wyższe oprocentowanie niż kredyt, ale niższe niż pożyczki gotówkowe, skąd wynika jej atrakcyjność.

Nie znaleziono ogłoszeń.
zamknij [x] Informacja Aby dodać ogłoszenie do schowka, musisz się zalogować.
finamo.pl © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads