Lokaty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane znane są również jako struktury.

Lokaty strukturyzowane są to formy inwestowania pieniędzy znane już od paru lat, ale dopiero od niedawna zyskujące na popularności.

Istotą takiej inwestycji jest gwarancja odzyskania całości lub większości zainwestowanego kapitału. Ostateczny zysk inwestora uzależniony jest od jednego lub kilku czynników, zwykle od zachowania określonych indeksów, niekoniecznie giełdowych. Mogą to być indeksy powiązane z cenami pewnych surowców, np. ropy lub miedzi, lub towarów, np. kawy lub kakao.

Istotą lokaty gwarantowanej jest związanie jej z takim indeksem lub czynnikiem, który wykazuje znikomą zależność z klasycznymi indeksami akcyjnymi. Dzięki temu jest to instrument do zarabiania również w czasie gorszej koniunktury giełdowej.

Lokata gwarantowana jest zwykle inwestycją obliczoną na 3-5 lat, lecz z reguły jest możliwość wycofania się w trakcie trwania lokaty. Możliwy do uzyskania zysk z takiej inwestycji nie pobije raczej wyników funduszu akcyjnego w czasie dobrej koniunktury, ale powinien być zdecydowanie lepszy od lokaty bankowej przy pełnym bezpieczeństwie kapitału. Dodatkowo jest to inwestycja, która może zarabiać również w czasie bessy na rynkach akcji.

Doradcy finansowi pomagają klientom w wyborze optymalnego produktu strukturyzowanego. Biorą pod uwagę takie elementy inwestycji, jak:

  • Realność osiągnięcia zysku, przewyższającego oprocentowanie lokat bankowych,
  • Czas trwania lokaty,
  • Opłaty związane z inwestycją,
  • Warunki wcześniejszego wyjścia z inwestycji,
  • Dostęp do bieżących informacji o stanie i wynikach inwestycji.
     
Nie znaleziono ogłoszeń.
zamknij [x] Informacja Aby dodać ogłoszenie do schowka, musisz się zalogować.
finamo.pl © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads