Aktualnie znajdujesz się: Finamo.pl Ogłoszenia Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego kredytobiorca powinien zachować daleko idącą ostrożność. Przed wyborem konkretnej oferty kredytowej powinien on prześledzić co najmniej kilka podobnych ofert na kredyt hipoteczny i porównać je ze sobą.

Aby dokonać takiego porównania można zwrócić się również o pomoc do doradcy finansowego, który nie tylko ułatwi kredytobiorcy wybór odpowiedniego kredytu mieszkaniowego, ale będzie pomagał klientowi na każdym etapie ubiegania się o kredyt, aż do jego wypłaty. Taka pomoc udzielana jest bezpłatnie, a więc warto z niej skorzystać.

Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego należy zwrócić uwagę na poziom oprocentowania takiego produkty w danym banku. Dla kredytobiorcy istotny powinien być poziom marży bankowej, która wpływa w sposób decydujący na wysokość oprocentowania samego kredytu.

Do istotnych kryteriów wyboru kredytu hipotecznego zalicza się również maksymalny, możliwy okres kredytowania, dostępne waluty, w których można zaciągnąć kredyt, wymagany przez bank wkład własny, jak również wysokość prowizji pobieranej od klienta za udostępnienie mu kredytu.

Przyszły kredytobiorca chcący uzyskać kredyt w konkretnym banku, musi wypełnić wniosek kredytowy na druku bankowym i złożyć go, wraz ze wszelkimi dokumentami, które wymaga przy tym bank. Na podstawie dokumentów dochodowych i dotyczących nieruchomości, analitycy bankowi rozważają, czy przyznać kredyt hipoteczny danemu klientowi czy też nie. To oni obliczają zdolność kredytową klienta i na jej podstawie wydają decyzję kredytową. Jeśli jest ona pozytywna, kredytobiorca podpisuje umowę z bankiem, a ten wypłaca środki kredytowe w umówiony wcześniej sposób.

Sprawdź oferty doradców finansowych poniżej:

Nie znaleziono ogłoszeń.
zamknij [x] Informacja Aby dodać ogłoszenie do schowka, musisz się zalogować.
finamo.pl © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads